Haber

Avcılar’da İstinat Duvarı Çöken Binalar

Avcılar’da inşaat için temel kazısı yapılan alanın yanında bulunan 4 binanın istinat duvarları çöktü. Bina sakinlerinden Müslüm Damar, “İstinat duvarımızı baltaladılar. Duvar baltalandığı için çöktü.”

Olay, saat 21.00 sıralarında Avcılar Ambarlı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, temel kazısı yapılan inşaat alanının yanında bulunan 4 katlı binanın istinat duvarı çöktü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından çevrede güvenlik önlemi alındı. İtfaiye ve polis ekipleri gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra olay yerinden ayrılırken, olayda yaralanan olmadı.

İstinat duvarı çöken binanın sakinlerinden Müslüm Damar, şunları söyledi: “İnşaat vardı, gündüz inşaatta çalışma vardı. İş makineleri çalışıyordu ve binamızda sarsıntı meydana geldi. Bu sırada da istinat duvarımızı baltaladılar. Duvar baltalandığı için çöktü. Burası oğlumun evi, geldiğimde bitişikteki inşaatın temeli atılıyordu. Yıktılar. Buradaki çocuklar şiddetli bir sarsıntı hissettiler. Akşam olduğu için hiçbir şey olmadı. görülüyordu. Orada çalışan adamlar işlerini bitirmiş, ayrılmak üzereydiler. Ustalarına nasıl olacağını anlattık, yukarıda 5 aile yaşıyor. Kenarlardan dolaşsan bir şey olmayacağını söylediler. Belediyeyi aradım. Belediye bina kontrolüne gitti. “Şikayetimi ilettim. Daha sonra 112’yi aradım. Bir memurla konuştuk. Görevli hızla ekibi yönlendirdi. Daha sonra polis ekipleri ve itfaiye geldi. İncelemenin ardından itfaiye buraya oturabileceğimizi söyledi” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu