Haber

Kayserispor’un ardından Süper Lig’den 4 kulüp siyasi tezahüratlara tepki gösterdi

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe ile Konyaspor ve Beşiktaş’ın Antalyaspor ile oynadığı maçta “Hükümet istifa” sloganları yükseldi. Yaşananların ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, kulüp liderlerini maçların seyircisiz oynanması veya gerekli tedbirlerin alınması için harekete geçmeye davet etti.

KAYSERİSPOR’DAN “KİRLİ SİYASETE VE TEKLİFLERE KARŞIYIZ”

Devlet Bahçeli’nin daveti üzerine Muhteşem Lig grubu Kayserispor’un, devletin ve milletin sonuna kadar Kayserispor camiasının yanında olduğunu, bu felaket günlerinde milli acımızı yürekten paylaştıklarını, sahiplendiklerini kamuoyuna arz ederiz. tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyasete ve aşağılamaya karşı olduğumuzu, bunu da kınıyoruz. .

TEK AÇIKLAMALAR

Süper Lig takımları Konyaspor, Alanyaspor ve Adana Demirspor’un Başkanı Murat Sancak da bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

KONYASPOR: “DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

“Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya, Büyük Konyaspor camiası ve destekçileri dün, bugün ve yarın her zaman devletimizin yanındadır. Ülkemizin bu sıkıntılı günlerinde, kaderini bilen 85 milyonluk Büyük Türk ailesinin yanındayız. Depremzedelerimizin yaralarını saran devletimizin ve milletimizin acıları yerine, korkunç bir siyasete destek verenleri en şiddetli şekilde lanetlediğimizi tarih ve millet önünde ilan ediyoruz.”

ALANYASPOR: “FUTBOL SİYASETİNE GİRENLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, futbolu siyasete alet edip bölmeye çalışanları şiddetle kınıyoruz. Devletimizin ve milletimizin sonuna kadar yanındayız. Ülke olarak, bir araya gelip yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz.”

ADANA DEMİRSPOR BAŞKANI MURAT SANDAK: GÜN SİYASET GÜNÜ DEĞİLDİR

Gün siyasetle uğraşma günü değil, birlik ve beraberlik içinde devam eden, yardım eden, acılarını dindiren, yaralılara dua eden, ortak, dost, akraba, komşu, ilçe, şehir, ülke olarak bu hassasiyetimizi devam ettirmeliyiz. insan olmanın gereği bu. vatan bizim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu